Inscenací roku 2008 se v soutěži o Cenu Alfréda Radoka stalo Obludárium Ivana Arsenjeva, Veroniky Švábové a Petra Formana. Posledně jmenovaný proto převzal jako režisér na sobotním ceremoniálu v pražském Divadle Kolowrat vavřínový věnec. Havlovo Odcházení zvítězilo v kategorii Původní česká hra, Divadlem roku je pražský Činoherní klub.
 
Obludárium, které se stalo nejlepší inscenací i v anketě Divadelních novin, mělo českou premiéru na podzimním festivalu v Plzni, poté s ním Divadlo bratří Formanů hostovalo i v Praze. Za sebou nechalo další nominované projekty - operu Aleše Březiny a režiséra Jiřího Nekvasila Zítra se bude... o procesu s političkou Miladou Horákovou z repertoáru Národního divadla a inscenaci Havlova Odcházení, kterou v Divadle Archa nastudoval režisér David Radok.

Červená a Dulava nejlepšími herci

V 17. ročníku výročních cen v oblasti divadelní a dramatické tvorby, nesoucích jméno významného divadelníka Alfréda Radoka, byli za herecké výkony oceněni Soňa Červená (za hlavní roli v inscenaci Zítra se bude...) a Jaromír Dulava, který na jevišti pražského Činoherního klubu ztvárnil roli předsedy ve Smočkově představení Ptákoviny Milana Kundery.

Za scénografii Havlova Odcházení získali cenu David Radok a Jaromír Vlček. Cenu za nejlepší hudbu si odnesl Aleš Březina (Zítra se bude...), titul Talent roku získal režisér Štěpán Pácl.
 
Březina s Nekvasilem byli za stejný projekt oceněni i loni v říjnu v kategorii Hudební divadlo Cen Sazky a Divadelních novin.

Z téměř 50 dramatických textů zvítězila Slovenka

V dramatické soutěži nadačního fondu Cen Alfréda Radoka o nejlepší původní českou a slovenskou divadelní hru za rok 2008 zvítězil text Vladislavy Fekete Krátke spojenia. Ve spolupráci s agenturou Aura-pont se konala už posedmnácté a obeslalo ji 43 autorů osmačtyřiceti texty. Druhé místo získala Ažura Evy Prchalové, třetí skončila hra 12 způsobů mizení Jana Franka.
 
Vítězný text ocenil i Český rozhlas - rozhlasovou verzi odvysílá stanice Vltava. Začátkem května ho v premiéře uvede Jihočeské divadlo z Českých Budějovic.
 
Oceněné texty jsou spolu s dalšími příspěvky a informacemi týkajícími se cen Alfréda Radoka zpřístupněny na internetové adrese www.cenyradoka.cz.
 
Sobotní ceremoniál moderoval herec Činoherního studia Ústí nad Labem a Divadelního spolku Kašpar Marek Němec. Záznam slavnostního odpoledne odvysílá Česká televize v pátek 20. března večer na programu ČT2.