I kdyby ministerstvo kultury příští rok snižovalo platy zaměstnanců Národní galerie, nástup jejího budoucího ředitele Jiřího Fajta to prý neovlivní.

Na čtvrteční tiskové konferenci to prohlásil ministr kultury Daniel Herman, který během dalších čtrnácti dnů doladí poslední otázky ohledně Fajtova nástupu. Nový ředitel Národní galerie by se funkce měl ujmout 1. července.

Nyní ale Herman musí především zařídit, aby rozpočet jeho úřadu zůstal i v roce 2015 na podobné úrovni jako letos, kdy hospodaří s 9,9 miliardy korun.

"Na posledním zasedání vlády i na pondělní tripartitě jsem hovořil o tom, že jsme vládou sociálně odpovědnou. Je naprosto nepřijatelné, aby lidé, kteří pracují v oblasti kultury, za to byli trestáni," řekl Herman na dotaz HN, zda například v Národní galerii reálně hrozí snižování platů.

To by ministerstvo kultury zřejmě požadovalo v případě, pokud by příští rok mělo nižší rozpočet. Jenže sám Fajt svůj nástup do Národní galerie naopak několikrát podmínil tím, že jeho zaměstnanci musí být náležitě ohodnoceni - jinými slovy by jim platy měly stoupat.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.