Krátkozrakosti dramaturgů České televize, kteří před časem odmítli jeho scénář k filmu o Janu Palachovi, může dnes Štěpán Hulík děkovat. Nezájem veřejnoprávní stanice o námět revidující jednu z nejvíce mytizovaných událostí a postav československých dějin přivedl Hulíka do středoevropské pobočky stanice HBO, hladové po atraktivních tématech pro vlastní rozbíhající se tvorbu.

Síla kapitálu HBO zaštítěné kolosem Time Warner a její ambice natočit dílo přesahující hranice Česka umožnily vznik jednoho z nejpozoruhodnějších a nejsilnějších porevolučních filmů věnovaných dějinám komunistického Československa. První díl trilogie Hořící keř vysílá HBO v neděli večer.

Zapomenuté drama

Třídílná série v režii Agnieszky Hollandové je po filmu Pouta dalším titulem, jehož autoři se zdařile odklonili od trendu nostalgického zobrazování období komunismu. Nezajímá je romantizující utíkání se do pelíšků vzpomínání a zapomínání, ale systém samotný, lidé v něm chycení a dilemata, která život v šedé zóně i mimo ni přinášel. Hořící keř se věnuje konci šedesátých let po okupaci ČSSR vojsky Varšavské smlouvy a upálení Jana Palacha.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.