Americký režisér David Lynch nebude režírovat třetí řadu seriálu Twin Peaks. V neděli na Twitteru napsal, že po roce a čtyřech měsících vyjednávání rezignoval. „Odešel jsem, protože na natáčení nebylo tolik peněz, kolik by podle mě bylo třeba,“ uvedl.

Lynch ale zdůraznil, že americká kabelová televize Showtime plány na třetí řadu Twin Peaks neopustila. Je tak pravděpodobné, že seriál bude pokračovat i bez svého tvůrce. Ten prý nyní obvolává herce, aby jim své rozhodnutí sdělil. „Svět Twin Peaks miluji a přál bych si, aby věci dopadly jinak,“ dodal.

Televize Showtime nepřestává doufat, že Lynch ještě změní názor. „Jeho prohlášení nás mrzí. Přišlo nám, že jsme se s Davidem a jeho zástupci začali blížit shodě na několika zbývajících bodech,“ uvedli zástupci televize.

Scénář k devíti novým epizodám Twin Peaks Lynch napsal se spoluautorem původního seriálu Markem Frostem. Comeback Twin Peaks režisér oznámil vloni, v lednu pak představitel hlavní role Kyle MacLachlan uvedl, že si zopakuje roli agenta FBI Dalea Coopera.

Pokračování seriálu mělo mít premiéru v roce 2016, kdy uplyne pětadvacet let od odvysílání posledního dílu druhé řady.

Související