Angelo Badalamenti, který v roce 1990 získal Grammy za soundtrack k seriálu Městečko Twin Peaks, složí hudbu i k jeho chystané třetí řadě. Na panelové debatě s fanoušky v Seattlu to podle serveru WelcomeToTwinPeaks.com oznámily herečky Sherilyn Fennová a Sheryl Leeová.

Ty dále uvedly, že režisér David Lynch, jenž se k projektu nedávno vrátil, hodlá natočit celkem 18 epizod třetí řady. Na panelu také zaznělo, že Lynchův štáb se vrátí do amerického městečka North Bend, v jehož kávarně Twede's Cafe se v původních dílech natočily scény odehrávající se v Double R Dineru. Tutéž kavárnu hodlá filmař využít i nyní.

Letos osmasedmdesátiletý Badalamenti složil kromě Městečka Twin Peaks hudbu také k Lynchovým filmům Blue Velvet, Lost Highway, Příběh Alvina Straighta či Mulholland Drive. Skladatel je od roku 2008 nositelem celoživotního ocenění z World Soundtrack Awards a před čtyřmi roky obdržel Ceny Henryho Marciniho, jíž udílí Americká společnost skladatelů, textařů a vydavatelů.

David Lynch letos na jaře oznámil, že kvůli nedostatku financí z chystané nové řady Městečka Twin Peaks odstupuje. Po šesti týdnech urgování ze strany fanoušků i herců nakonec Lynch v květnu změnil názor a oznámil, že se k projektu vrací. Svoji účast na nových Twin Peaks už potvrdili herci Dana Ashbrook, Catherine E. Coulsonová, Kyle MacLachlan v roli Dalea Coopera a Sheryl Leeová coby Laura Palmerová.

Související