Seriál Městečko Twin Peaks režiséra Davida Lynche se na obrazovky vrátí 21. května. Tehdy začne americká televize Showtime vysílat jeho novou řadu. Úvodní dvojepizoda bude mít dvě hodiny, uvedl šéf televize David Nevins na pondělním setkání Asociace televizních kritiků.

Nová řada by měla čítat osmnáct hodinových epizod. Podle starších zpráv režisér David Lynch látku natočil jako jeden dlouhý film, který později rozstříhal na jednotlivé části.

Server Pitchfork.com napsal, že třetí a čtvrtá epizoda nové řady by měly být dostupné on-line hned poté, co budou mít na Showtime premiéru první dvě hodiny seriálu.

Dle britského deníku Guardian v seriálu kromě původních herců – včetně Kylea MacLachlana v roli agenta Dalea Coopera – budou vystupovat herci Naomi Wattsová, Michael Cera či Balthazar Getty nebo hudebníci Trent Reznor a Eddie Vedder.

Hudbu k nové řadě zřejmě opět složil Angelo Badalamenti.

Prakticky vše, co bylo o seriálu napsáno, se ale pohybuje v rovině spekulací. Také šéf televize Showtime Nevins nyní zdůraznil, že půvab Twin Peaks spočívá v tom, když jej diváci objevují sami. Proto například na nové Městečko Twin Peaks nejspíš ani nevznikne klasický trailer.

„Ten seriál kdysi odstartoval diskusi toho druhu, jakou dnes známe ze sociálních médií, ještě předtím, než sociální sítě existovaly. Proto si David Lynch tak potrpí na tajnůstkaření. Ti, kdo se budou dívat bedlivě a postupně si v hlavě propojovat jednotlivé události, nepřijdou zkrátka,“ uvedl Nevins.

Zdůraznil nicméně, že ať bude nová řada sebeúspěšnější, s žádným dalším pokračováním televize momentálně nepočítá.

Sám Lynch na pondělním setkání televizních kritiků odpovídal enigmaticky. Na dotaz, zda nové Městečko Twin Peaks skutečně bude „čistý heroin“ a jestli je toto označení nadsázkou, jak avizoval šéf televize, Lynch odpověděl: „Slyšel jsem, že heroin je velmi populární droga.“

Na dotaz, zda nové Městečko Twin Peaks dějově naváže na předchozí řadu, odvětil, že „není v jeho moci“ o tom mluvit. Na otázku, proč obsadil herečku Lauru Dernovou, pravil, že ji zbožňuje.

Fanoušci si tak cosi mohli odnést z jediné Lynchovy odpovědi. To když filmař řekl, že sedm posledních dnů života Laury Palmerové je pro novou řadu prý zásadních. Lynch je přesvědčený, že původní Městečko Twin Peaks nebylo úspěšné právě proto, že se diváci nikdy nedozvěděli, kdo Lauru Palmerovou skutečně zabil.

Nová řada Městečka Twin Peaks byla oznámena koncem roku 2014. Lynch z projektu v květnu 2015 odstoupil kvůli nedostatku financí. Když ale štáb zveřejnil video, ve kterém jej prosil, ať se vrátí, své rozhodnutí vzal zpět.

Původní seriál Městečko Twin Peaks, jenž se zabývá vraždou Laury Palmerové, měl premiéru v roce 1990. Přestože původně u diváků propadl, dnes bývá označován za jeden z nejvlivnějších televizních seriálů, které kdy vznikly. Zahraniční servery novou řadu koncem roku označovaly za jeden z nejočekávanějších televizních projektů.

Související