S velkou slávou bylo ve čtvrtek večer oznámeno datum, kdy bude mít premiéru sedmá řada fantasy seriálu HBO Hra o trůny.

Přes sto tisíc lidí sledovalo facebookový stream se záběrem na blok ledu, který postupně taje, jak jej dle pokynů fanoušků zasílaných přes sociální síť olizují plameny.

Když led roztál, objevilo se datum: nová Hra o trůny bude k vidění 16. července. Stream provázely technické obtíže, dvakrát během přenosu spadl.

Očekávaná sedmá řada bude mít podtitul Přišla Velká válka. Seriál se na obrazovkách ocitne nikoliv na jaře, jak tomu bylo dosud, nýbrž až v létě. Za to může zpoždění při natáčení zimních scén odehrávajících se ve fiktivním Západozemí (Westerosu).

Podle zahraničních serverů je možné, že kvůli zpožděné premiéře letos Hra o trůny nebude moci usilovat o televizní ceny Emmy.

Zatímco předchozí řady se sestávaly z deseti epizod, letos HBO odvysílá jen sedm dílů. Herečka Emilia Clarkeová již avizovala, že v nové řadě má proběhnout další epická bitva.

Novou postavu „mistra, arcimistra, starého profesora“, jak ji charakterizoval, v sedmé řadě ztvární oscarový herec Jim Broadbent. Podle fanouškovských webů se zřejmě jedná o postavu mistra v Citadele.

Epické fantasy Hra o trůny, které vzniká dle knižní předlohy George R. R. Martina a dostalo již mnoho cen Emmy, líčí boje několika rodů o Železný trůn a vládu nad Sedmi královstvími.

V teaser traileru z nové řady, který HBO nyní vydala, chybí nové záběry. Jsou tu nicméně slyšet hlasy klíčových postav z předchozích řad.

Na konci videa hlas vzkříšeného velitele Noční hlídky Jona Snowa říká: „Na nás všechny se valí totéž. O všem rozhodne jediná válka. Velká válka. A ta je tady.“

Tvůrce seriálu David Benioff v loňském rozhovoru zdůraznil, že seriál Hra o trůny byl od začátku konstruován tak, aby se v jeho vyvrcholení jednotlivé dějové linky seběhly a dávaly smysl.

„Nechtěli jsme každý rok vymýšlet nové příběhy, natahovat seriál o dalších deset hodin jen proto, že ho lidé pořád sledují. Usilovali jsme o to, aby to byl jeden velký příběh,“ uvedl.

Hra o trůny je nejsledovanějším seriálem HBO, šestou řadu si v průměru pouštělo 25 milionů diváků. Sága vyvrcholí příští rok osmou řadou.

Šéf programové sekce HBO Casey Bloys již vloni v rozhovoru připustil, že autoři budou přemýšlet nad možností zasadit do světa Hry o trůny další seriál se samostatným příběhem, takzvaný spin-off.

„Hra o trůny je tak velká značka, že bychom byli blázni, kdybychom nad tím nepřemýšleli. Zkusíme to. Ale nebudeme to dělat za každou cenu,“ řekl.

Související