Americká herečka Jane Fonda si na Benátském filmovém festivalu pochvalovala sexuální scény s kolegou Robertem Redfordem. Láska a sex se s rostoucím věkem zlepšují, poznamenala herecká legenda ve svých 79 letech.

Fonda a Redford se v pátek večer stali hlavními hvězdami festivalu v Benátkách, kde přebrali cenu Zlatý lev za celoživotní dílo.

Jane Fonda řekla, že by si bývala přála, aby milostné scény s Redfordem v jejich novém filmu Our Souls at Night trvaly déle. Snímek, který je adaptací románu Kenta Harufa, měl v pátek na nejstarší filmové přehlídce světa premiéru.

"Žiju pro sexuální scény s ním," bavila herečka novináře. "Úžasně líbá, takže mě bavilo se s ním líbat, když mi bylo přes 20 a znovu nyní, kdy je mi téměř 80," prohlásila Jane Fonda, která si s idolem žen Redfordem zahrála už v 60. letech ve filmech Štvanice nebo Bosé nohy v parku.

Před kamerou se nyní znovu setkali ve snímku indického režiséra Riteše Batry, který vznikl v produkci streamovací služby Netflix. Vypráví o lásce rozkvetlé v pozdním věku.

Jedenaosmdesátiletý Redford se na filmu chtěl podílet, protože jen málo snímků podle něj oslovuje starší diváky. A také prý chtěl natočit ještě jeden film s Jane Fondou, než zemře.

"Jane a já toho máme ve filmu mnoho za sebou a já jsem chtěl, abychom dostali ještě jednu šanci," řekl Redford.

Snímek Our Souls at Night byl ve městě na laguně uveden mimo soutěž. Vypráví příběh Addie Moore a Louise Waterse, ovdovělých sousedů žijících v americkém státě Colorado.

Znají se většinu života, ale málokdy spolu hovořili. To se změní jedné noci, kdy Addie trpící nespavostí zaklepe na Louisovy dveře a zeptá se ho, zda by někdy nechtěl zajít k ní a přespat.

Jejich vztah se postupně prohloubí, začnou si sdělovat tajemství a popisovat traumata ze svého života – Louis popisuje svůj mimomanželský vztah, Addie líčí, za jakých okolností přišla o dceru. Později Addie ve snímku navštěvuje její sedmiletý vnuk.

"Pro mě je to film o naději," poznamenala Jane Fonda.

Zatímco Redford si při představování filmu postěžoval, že stárnoucí člověk se musí "vzdát určitých věcí", Jane Fonda namítla, že lásce a sexu stárnutí prospívá.

"Je to lepší, protože jsme odvážnější, co ksakru můžeme ztratit?" poznamenala.

Film Our Souls at Night, jejž internetová platforma Netflix zveřejní 29. září, natočil indický režisér Riteš Batra.

Jak poznamenává agentura AFP, je jedním z talentů, které vychoval institut Sundance působící při stejnojmenném americkém festivalu nezávislých filmů založeném Robertem Redfordem.

Batra dosud natočil dva filmy – roku 2013 debutoval snímkem Cizí oběd, nedávno zfilmoval román Juliana Barnese zvaný The Sense of an Ending, jenž v češtině vyšel pod názvem Vědomí konce.

Režisér se narodil roku 1979, kdy Robert Redford a Jane Fonda účinkovali ve westernu Elektrický jezdec režiséra Sydneyho Pollacka.