Po dvouleté pauze se na obrazovky kabelové televize HBO vrátí populární detektivní seriál True Detective, v češtině známý jako Temný případ.

Hvězdou jeho chystané třetí řady se stane třiačtyřicetiletý herec Mahershala Ali. Ten je známý z nedávného oscarového filmu Moonlight či seriálu House of Cards, kde ztvárnil lobbistu Remyho Dantona.

Podle HBO má třetí řada True Detective vyprávět o strašidelném zločinu, k němuž došlo v okolí Plošiny Ozark, tedy zalesněné tabulovité plošiny rozkládající se napříč americkými státy Missouri, Arkansas a Oklahoma.

Mahershala Ali v seriálu ztvární arkansaského detektiva Waynea Hayse. Při vyšetřování případu narazí na tajemství, jež má kořeny ve třicet let staré události.

Čtyři epizody nové řady natočí Nic Pizzolatto, který seriál True Detective vymyslel, a Jeremy Saulnier, autor filmů Green Room či Blue Ruin.

Na scénáři závěrečné čtvrté epizody chystané řady se podílel David Milch podepsaný pod seriály Deadwood či Policie New York.

„Je mi velkou ctí, že mohu pracovat s umělci na úrovni Mahershaly Aliho či Jeremyho Saulniera,“ podotkl Pizzolatto. „Doufám, že látka učiní zadost jejich talentu,“ dodal.

HBO zatím neuvedla, kdy třetí řadu True Detective natočí a odvysílá.

V oceňované první řadě natočené Carym Fukunagou, která se odehrávala v prostředí státu Louisiana, účinkovali herci Matthew McConaughey a Woody Harrelson.

Druhá, kritiky hůře přijatá série byla zasazena do okolí Los Angeles, hráli v ní Colin Farrell, Vince Vaughn, Taylor Kitsch a Rachel McAdamsová.

Právě kvůli horšímu přijetí druhé řady prý HBO váhala, zda seriál True Detective prodloužit, napsal server Vox.com. Prý rozhodlo, že Nic Pizzolatto napsal „skutečně fantastický scénář“, jak uvedl programový šéf HBO Casey Bloys.

Podle něj se televize poučila a tentokrát poskytla vývoji scénáře víc času, než když se narychlo vyráběla druhá řada.

Druhou řadu True Detective v průměru sledovalo 2,61 milionu diváků, což je o něco více než 2,33 milionu v případě první řady, upřesnil server Variety.com.

Divácký zájem ale postupně opadal – zatímco finální první řady sledovalo 3,52 milionu diváků, vyvrcholení druhé řady již jen 2,71 milionu.

Mahershala Ali zkraje letošního roku získal Oscara za nejlepší výkon ve vedlejší roli ve snímku Moonlight. Výrazně na sebe upozornil také účinkováním v seriálu Luke Cage nebo ve videoklipu Adnis ke skladbě rapera Jay-Zho z jeho nedávné nahrávky 4:44.

Související