Americký režisér Quentin Tarantino se chystá natočit svůj devátý plnohodnotný film. Vyrábí ho ve spolupráci se společností Sony Pictures, jak nyní již oficiálně potvrdil její ředitel Tom Rothman.

Vůbec poprvé od svých začátků tak Tarantino nebude spolupracovat s firmami Miramax či The Weinstein Company, s nimiž ho pojilo dlouholeté pouto. Někdejší šéf těchto studií, producent Harvey Weinstein, momentálně čelí obviněním ze sexuálního obtěžování.

Tarantino v uplynulých týdnech vyjádřil politování, že spekulacím o Weinsteinově chování nepřikládal větší význam.

Podle časopisu Vanity Fair, jehož zdroj je obeznámen se scénářem, se Tarantinův nový snímek odehrává v létě 1969. Vyprávět má o herci, jenž zaznamenal úspěch s jedním televizním seriálem a nyní se snaží uchytit v showbyznysu stejně jako jeho dublér.

Příběh by se měl rozvíjet na pozadí vražd, které toho času spáchala takzvaná Mansonova rodina neboli klan nedávno zesnulého masového vraha Charlese Mansona. Jejich obětí se stala mimo jiné těhotná herečka Sharon Tateová. Šestadvacetiletou manželku filmaře Romana Polanského členové klanu ubodali v jejím osmém měsíci těhotenství.

"Film bude zřejmě o Mansonovi vyprávět asi tolik, kolik Hanební pancharti říkali o Hitlerovi, který se objevil jen v jedné dvou scénách," doplnil server Deadline.com v narážce na Tarantinův snímek z období druhé světové války.

"Není to film o Mansonovi, nýbrž o roce 1969," citoval režiséra server Indiewire.com.

Dle spekulací chce Tarantino roli Sharon Tateové v novém filmu svěřit herečce Margot Robbieové. O obsazení hlavních mužských rolí prý filmař jedná s Tomem Cruisem, Bradem Pittem a Leonardem DiCapriem. Natáčet by se mělo začít zkraje roku 2018.

Tarantino scénář údajně dopsal zhruba před pěti měsíci.

Tarantino na svou novinku od amerického státu Kalifornie tento týden obdržel filmové pobídky ve výši zhruba 18 milionů dolarů.

Protože se snímek odehrává přímo v Los Angeles, byl ideálním kandidátem při žádosti o pobídky. Těmi se Kalifornie, kde sídlí Mekka filmařů Hollywood, snaží přilákat zpět štáby, které v uplynulých letech odešly natáčet za výhodnějších podmínek jinam v USA či například do Evropy.

Podle šéfa Sony Pictures Toma Rothmana si Tarantino tuto firmu vybral díky hladké spolupráci na westernu Nespoutaný Django z roku 2012.

Nový film mají produkovat sám režisér, dále David Heyman známý prací na sáze o Harrym Potterovi a Shannon McIntoshová.

Film by měl mít rozpočet okolo 100 milionů dolarů a předběžně se počítá s jeho uvedením do kin v roce 2019, doplnil Deadline.com.

Quentin Tarantino v minulosti avizoval, že chce natočit jen deset celovečerních filmů a poté odejde do důchodu. Při žádosti o pobídky svůj nový projekt označil číslem devět, což naznačuje, že mezi své již hotové snímky Tarantino nepočítá povídkové Čtyři pokoje, kde natočil jen jednu epizodu, či hororový Grindhouse: Auto zabiják, na němž pracoval s režisérem Robertem Rodriguezem. Také dvojdílného Kill Billa zřejmě Tarantino vnímá jako jeden celek.

Po dokončení plánované novinky z Los Angeles roku 1969 by tak Tarantina čekalo natáčení ještě v pořadí desátého plnohodnotného snímku.

Tarantinově poslednímu filmu, westernu Osm hrozných, se komerčně vzato nedařilo, v USA utržil jen 54 milionů dolarů. Naopak Nespoutaný Django měl před pěti lety tržby ve výši 162 milionů dolarů a Hanební pancharti roku 2009 120 milionů.

Chystaný nový film má mít silný komerční potenciál, dodává časopis Vanity Fair.