K letním hudebním festivalům pod širým nebem letos přibyl další. Třídenní akce začne 12. srpna na letišti v Panenském Týnci a přiveze například kapelu Faithless, která na festivalu představí své nové album.

První den (čtvrtek) budou moci návštěvníci navštívit koncerty zdarma. Brány festivalu se otevřou v 15:00. První odpoledne a večer zahrají osvědčené české kapely Charlie Straight, Totální nasazení, Visací zámek, Krucipüsk, Monkey Bussiness nebo Garage s Tony Ducháčkem.

Během tří dnů se na letišti, které častěji hostí tuningové srazy než hudební produkce, vystřídají letními festivaly prozkoušené české kapely i zahraniční hvězdy jako například králové indie rocku Kasabian, norská kapela Röyksopp nebo britská legenda taneční hudby Faithless. Celkem se očekává až 15 tisíc diváků.

Faithless v Česku hráli třikrát, naposledy vystoupili v Praze v roce 2007 na turné, na němž představovali své album To All New Arrivals. Hudbou Faithless se prolíná pop, house i hip hop. Oficiálně se skupina dala dohromady v roce 1995 v Londýně a svoji dráhu zahájila deskou Reverence o rok později.

V dalších dnech návštěvníky čeká již placená podívaná. Dvoudenní vstupenka stojí v místě festivalu 1 000 korun. Návštěvníkům, kteří pojedou z Prahy, festival nabízí kyvadlovou dopravu. Jednosměrná jízdenka stojí 85 korun.

„Pokud se chystáte vyrazit autem, sledujte u Panenského Týnce festivalové značky,“ řekla manažerka festivalu Marie Marková. Příjezdová cesta do areálu je vedená přes Toužetín a Vrbno nad Lesy.

Nejzelenější festival

Na čtyřech pódiích vystoupí například domácí Tatabojs, Support Lesbians, Wohnout, UDG, Vypsaná fixa, Dan Bárta, Buty, Čechomor nebo Laura a její tygři.

Z písničkářů do Panenského Týnce přijedou Tomáš Klus, Jiří Schmitzer, Xindl X a Xavier Baumaxa. Příznivce zahraničních kapel pořadatelé lákají i na dánské Kissaway Trail.

Organizátoři se navíc přihlásili do soutěže o "nejzelenější" festival planety. "Víc než 90 procent odpadu budeme třídit, budeme tam mít dokonce vlastní třídicí linku a místo klasických plastových talířů budeme používat výhradně nádobí z biologicky odbouratelného plastu," řekl ČTK mluvčí festivalu Václav Pavlečka.

Související