V české metropoli příští rok vystoupí americká skupina System of a Down i slavní britští Depeche Mode. Oba koncerty v úterý oznámila pořádající agentura Live Nation.

Depeche Mode vystoupí 24. května 2017 ve vršovické Eden Aréně. Koncert se odehraje v rámci turné na podporu studiového alba Spirit, které chce kapela vydat začátkem roku.

System of a Down vystoupí 12. června 2017 v pražské O2 areně. Tato stylově těžko zařaditelná čtveřice, jež míchá prvky rocku, metalu i lidové hudby, v Praze zahraje v původním složení včetně zpěváka Serja Tankiana.

System of a Down v Praze naposledy koncertovali roku 2013, kdy jejich vystoupením na Výstavišti vyvrcholil festival zvaný Aerodrome. Rok předtím zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Serj Tankian ve Velkém sále Lucerny představil své sólové album Harakiri.

Vůbec poprvé v České republice ale System of a Down vystoupili v roce 1998, kdy ještě nebyli tolik známí.

Předprodej vstupenek na jejich koncert v červnu 2017 bude zahájen 14. října, vstupenky budou stát od 1390 do 1990 korun.

System of a Down pocházejí z Glendalu v Kalifornii. Vznikli v roce 1994 a první období jejich existence trvalo do roku 2006, kdy se muzikanti rozešli za vlastními projekty.

V roce 1998 System of a Down debutovali eponymním albem, jež se vymykalo všem žánrům. Po něm roku 2001 následovalo průlomové Toxicity, díky němuž System of a Down získali uznání kritiky a slavili komerční úspěch.

Podobného úspěchu se dočkaly též další nahrávky Steal This Album, Mezmerize a Hypnotize. Kapela za své prodeje po celém světě získala několik desítek platinových, zlatých a stříbrných desek.

Koncert britských Depeche Mode pak proběhne 24. května v pražské Eden aréně. Předprodej lístků v cenách od 1390 do 2190 korun začne příští pátek.

Depeche Mode se v Praze zastaví v rámci turné Global Spirit, jehož program toto úterý oznámili na speciální akci v italském Miláně.

Turné odstartuje počátkem května 2017 ve Stockholmu a postupně zavítá do 32 evropských měst. Na podzim se přesune na americký kontinent.

Skupina Depeche Mode vznikla v roce 1980 v britském Basildonu. Stala se jednou z průkopnických kapel, jež používaly nové metody samplování přírodních zvuků. Členové skupiny si také oblíbili vydávání svých písní v několika remixech, aby jejich skladby mohly být rozličně interpretovány.

V České republice se Depeche Mode představili již několikrát, naposledy v únoru 2014.

Související