Jeden z nejúspěšnějších světových popových interpretů Robbie Williams vystoupí 19. srpna příštího roku na letišti v pražských Letňanech. Zpěvák to v pondělí oznámil na tiskové konferenci v Londýně, kde informoval o termínech svého evropského turné.

Na něm se Williams pod širým nebem představí s hosty – britskou synthpopovou skupinou Erasure.

Za českou stranu koncert pořádá agentura Live Nation. Sérii 29 vystoupení v 18 zemích zpěvák odstartuje 2. června 2017 na stadionu v Manchesteru. Vstupenky na pražský koncert budou v prodeji od tohoto pátku 11. listopadu od 11 hodin.

Williams sbíral slávu už na začátku 90. let coby člen chlapecké kapely Take That. Tehdy však spíš než hudebními výkony budil pozornost žerty a alkoholovými a dalšími eskapádami.

Nyní je ale uznávaným showmanem. Jeho desky se i přes krizi gramofonového průmyslu dobře prodávají a Williamsova turné bývají vyprodaná.

Populární zpěvák toto pondělí vystoupí na akci v londýnském klubu Troxy, kde oslaví předání prestižní ceny BRITs Icon Award. Jde o nejvyšší poctu, kterou udělují BRITAwards. V minulosti ji obdrželi pouze Elton John a David Bowie.

Je udělována pouze umělcům, které jejich skládání, nahrávání a koncertování zařadilo na hudební vrchol s trvalým dopadem na britskou kulturu.

V České republice Robbie Williams naposledy vystoupil před dvěma lety. Ve vyprodané pražské O2 areně předvedl zcela odlišný repertoár – představil šest písní z jazzově laděného alba Swings Both Ways a mnoho předělávek evergreenů Franka Sinatry nebo Duke Ellingtona. V závěru zazněl jeho velký sólový hit Angels. Pestré show dle pořadatelů aplaudovalo 16 tisíc diváků.

Robbie Williams získal více cen Brit Awards než kterýkoliv jiný umělec, celkem sedmnáct, a šest z jeho alb se objevuje v první stovce nejprodávanějších desek v historii Velké Británie. Navíc se zapsal i do Guinnessovy knihy rekordů, když se roku 2006 během jediného dne prodalo více než 1,6 milionu lístků na jeho koncertní turné.

Související