Jaromír Nohavica se po čtyřech letech vrátí do pražské O2 areny. Populární písničkář tam vystoupí letos 19. října. Doprovodí jej polský akordeonista Robert Kusmierski a bubeník Pavel Planka.

Zpěvák, hudebník, skladatel a překladatel Nohavica byl prvním českým interpretem, jenž dokázal jednu z největších multifunkčních hal v Evropě vyprodat dvakrát za sebou.

Nabídl dva rozdílné koncerty, první s Janáčkovou filharmonií Ostrava a druhý s kytarou a heligonkou.

"Na týden přesně po čtyřech letech vystoupím v O2 areně. V prostoru pro mou hudbu neobvyklém a nezapomenutelném," uvedl nyní Nohavica.

"A platí to samé, co jsem řekl loni v Londýně: Co můžu chtít víc?! Zahraju si na krásném místě před krásným publikem, a ještě za to mám peníze!" dodal.

Třiašedesátiletý Nohavica patří mezi výrazné představitele tuzemského folku a mnohé jeho písničky takřka zlidověly. Jako první z českých písničkářů se stal nositelem ceny Premio Tenco, která je již desítky let každoročně udělována v rámci Festivalu autorských písní v italském San Remu.

O Nohavicovy koncerty bývá velký zájem. Když v roce 2012 vystoupil na 20. ročníku festivalu Benátská noc v libereckém areálu Vesec, do areálu dorazilo 19 tisíc lidí.

V roce 2009 třikrát po sobě zcela zaplnil pražskou Lucernu, rok předtím poprvé v historii ostravských Colours of Ostrava vyprodal festival. Také jeho alba patří mezi dlouhodobě nejprodávanější na tuzemském trhu.

Související