Před rokem zabydlel se svou observatoří střechu bývalých Elektrických podniků v Praze, v úterý naopak oživí vlastním pojetím vesmírných jevů pražské planetárium.

Řeč je o finalistovi Ceny Jindřicha Chalupeckého Richardu Loskotovi, jehož instalací Působení neviditelného startuje doprovodný program cen s názvem 555. Pět finalistů během pěti měsíců navštíví pět měst.

Působení neviditelného tvoří světelná projekce doplněná ruchy a zvuky, která bude promítnuta v kopuli hvězdárny ve Stromovce. Richard Loskot v ní odkryje deník člověka, který se rád pohybuje na pomezí umění a astrofyziky.

Čtyři dny a čtyři noci zaznamenával svět kolem sebe, východy a západy slunce stejně jako pohyb hvězd po noční obloze, aby je pak zhustil do 20 minut intenzivní podívané nad hlavami diváků. Všechno potom zvukovou stopou doplní herečka a zpěvačka kapely Kazety Johana Švarcová.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.