Když člověk vidí na fotografii Mileny Dopitové děravé ponožky, ani ho nenapadne, že by mohly patřit někomu jinému než ženě.

Snímek, který však zobrazuje mužské nohy, je upoutávkou na přehlídku jedné z nejvýraznějších českých umělkyň v pražské Městské knihovně, kde téměř polovinu prostoru zabrala díla, jež ukazují ženský pohled na muže jako "dobrovolné hrdiny".

Po dvaceti letech, kdy umělkyně dokumentovala převážně ženy a jejich dilemata, se do její tvorby prostřednictvím vlastního syna zapletli i muži.

K poslednímu dílu nazvanému Miluji a přijímám, což je zároveň titul výstavy, autorku inspiroval kalendář čerstvě vysvěcených italských duchovních, na který narazila v Římě.

"Myslím, že je na první pohled vidět, že nejde o krásné, mladé modely převlečené do roucha, ale z jejich výrazu je patrné přesvědčení," řekla HN Dopitová během dokončování instalace výstavy, která začala ve středu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.