Obraz Mikuláše Medka Dívka se švihadlem z konce 50. let se na aukci Galerie Kodl prodal za rekordních 6 milionů korun. Podle statistik ART+ jde nejen o nejvyšší cenu zaplacenou v aukci za Medkovo dílo, ale současně také o nový cenový rekord v kategorii poválečného umění.

Rekordem je také cena 3,24 milionu korun za obraz Na návštěvě u Harrachů od Theodora Pištěka. Jde nejvyšší, či o jednu z nejvyšších cen za dílo žijícího autora. Osmdesátiletý malíř, který měl v loňském roce retrospektivu v Národní galerii, se aukce Galerie Kodl osobně zúčastnil.

Dosažená cena je o to výjimečnější, že pro Pištěka šlo v podstatě o aukční premiéru. V aukci se od něj dosud žádné srovnatelné dílo neobjevilo.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.