V Praze 7 tento čtvrtek v podvečer své dveře zdarma otevře více než 35 galerií, divadel, kaváren nebo uměleckých ateliérů.

Během sedmého ročníku akce nazvané Máme otevřeno budou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky výstav, filmy, hudební i divadelní představení, diskuse, workshopy nebo afterparty.

Organizátorem akce je od roku 2012 Centrum současného umění Dox, kde bude k vidění pět výstav.

Součástí programu Doxu bude také vernisáž nové výstavy o současné informační explozi Big Bang Data nebo vstup do vzducholodi Gulliver. Vedle Doxu dveře od 18 do 22 hodin zdarma otevře například Veletržní palác. Uskuteční se v něm komentovaná prohlídka výstavy Magdalény Jetelové či prezentace dokumentárního fotografa Antonia Cossy k výstavě Aj Wej Wej – Zákon cesty.

Další komentované prohlídky výstav či prostorů nabídnou The Chemistry Gallery či Galerie Artwall.

Galerie Berlínskej model v 18 hodin zahájí novou výstavu Filipa Dvořáka, Martina Kolarova a Aleše Nováka. Budovou Akademie výtvarných umění provede bývalý lektor Jiří T. Kotalík.

Navštívit půjde též bývalou továrnu na adrese U Průhonu 34a, kde má roku 2020 vzniknout To museum. Mělo by hostit především část sbírky a archivy kyjovského fotografa Miroslava Tichého.

V Trafo Gallery se zájemci budou moci zúčastnit typografického workshopu s umělcem Michalem Škapou.

Kavárna Alchymista uvede komorní loutkové představení, Rockopera Praha kromě odpoledních workshopů a ukázky pohybového divadla představí operu Faust, zatímco multifunkční prostor Studio Alta bude lákat na taneční folklorní koncert i party s cimbálovkou.

Jedním z míst, kde návštěvníky na jedné adrese čeká několik programů, bude již tradičně bývalá budova Elektrických podniků na Bubenské ulici. Doprovodný program zde připraví mimo jiné galerie INI project, multifunkční prostor Forbidden spot, knihkupectví Trigon nebo klub Neone, kde ve 22 hodin odstartuje oficiální afterparty.

Celý program akce Máme otevřeno, kterou v rámci projektu Art District 7 podporuje Městská část Prahy 7, je k dispozici na Facebooku.

Související