Slovácké divadlo v Uherském Hradišti uspělo v anketě, kterou počtvrté zorganizoval internetový portál i-divadlo. V kategorii o nejoblíbenější divadlo obsadilo druhé místo za vítěznou činohrou Národního divadla v Praze.

Novinářům to sdělil mluvčí a herec divadla Josef Kubáník. Divadelníci ze Slovácka zabodovali také v dalších kategoriích. Například muzikál Sugar se podle hodnotitelů stal třetí nejlepší inscenací loňského roku.

Podle šéfredaktora portálu Michala Nováka je Slovácké divadlo svěžím průvanem mezi českými divadly a zaujímá bezesporu pozici nejlepšího regionálního divadla. "Jsme rádi, že jsme i recenzenty z Prahy dokázali konečně přesvědčit o našich kvalitách," uvedla manažerka divadla Naděžda Slachová.

V kategorii úspěšných inscenací se v první desítce umístily i další inscenace slováckého souboru. Šestou pozici obsadila hra Richard III, o osmé místo se dělí Léto v Laponsku a Skleněný zvěřinec.

Respondenti si všímali i výrazných hereckých výkonů. Na druhém místě se s Vilmou Cibulkovou umístila Tereza Novotná Mikšíková, která zaujala jako Laura ze Skleněného zvěřince, o sedmé místo se dělí se Simonou Stašovou Jitka Josková. Hned za ní v hodnocení skončila její kolegyně Alexandra Vronská.

Mezi herci obsadil šestou příčku Tomáš Šulaj za roli Richarda III., osmý skončil Josef Kubáník a o pět míst za ním i Jiří Hejcman.

Ankety se zúčastnilo 124 respondentů, mezi nimi také redaktoři a divadelní publicisté. Hlasovalo se na internetu. Každý z hlasující mohl odeslat pouze jediný hlas z jedné počítačové IP adresy.

Slovácké divadlo dostalo loni několik ocenění. Inscenaci muzikálu Donaha! označili diváci v přímém přenosu z udělování Cen Alfréda Radoka za největší divácký zážitek v sezoně.

Herec Tomáš Šulaj si na konci března odnesl za roli Jerryho Lukowského v tomto muzikálu Thálii udělovanou v kategorii opereta, muzikál a jiný hudebně dramatický žánr.

Ocenění si soubor přivezl i z několika festivalů. Od předloňského roku je divadlo, jehož zřizovatelem je město, stabilně označováno jako nejlepší mimopražská scéna.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist