Hollywoodský herec Heath Ledger byl v úterý nalezen mrtvý ve svém bytě na Manhattanu v New Yorku. Pravděpodobně zemřel na předávkování léky na spaní. Policie smrt osmadvacetiletého herce, který pocházel z Austrálie, vyšetřuje. Jeho rodina v západoaustralském Perthu odmítla, že by se jednalo o sebevraždu. Podle jeho otce Kima Ledgera se jednalo o nešťastnou náhodu.

herec-heath-ledger-ilu.jpgSprávce domu našel herce nahého a nereagujícího. Snažil se jej probrat i s pomocí masérky, která rovněž byla v domě, ale bez úspěchu. "Hned u postele byly pilulky," sdělil mluvčí newyorské policie Paul Browne. Jednalo se o léky na spaní na předpis. "Prošetřujeme možnost, že se předávkoval," řekl Browne. Přesná příčina smrti zatím stanovena nebyla.

Již během noci se u domu na Manhattanu i v Perthu začaly objevovat květiny, pohlednice a svíčky, které přinesli jeho fanoušci. Hercova smrt vyvolala šok v jeho rodné Austrálii. "Je to hrozná tragédie. Cítím s jeho rodinou," reagovala oscarová herečka Nicole Kidmanová. "Je tragické, že jsme ztratili jednoho z našich nejskvělejších herců v rozkvětu jeho života," uvedl australský premiér Kevin Rudd.

Filmové úspěchy

Ledger se koncem loňského roku rozešel se svou partnerkou, rovněž herečkou Michelle Williamsovou, z jejichž vztahu vzešla nyní dvouletá dcera Matilda. Williamsová hrála Ledgerovu manželku v jednom z jeho nejúspěšnějších filmů, Zkrocené hoře, kde ztvárnil homosexuálního kovboje. Za tuto roli byl nominován na Zlatý glóbus i na Oscara.

K prvním velkým hollywoodským úspěchům Ledgera patří film Patriot, kde si zahrál syna hlavní postavy, kterou vytvořil Mel Gibson. Ledger hrál i hlavní roli ve filmu Příběh rytíře, který se natáčel v Praze, zazářil i v Plesu příšer, Bratřích Grimmových či snímku Casanova. Jeho poslední rolí je zločinec Joker, protivník Batmana ve filmu Temný rytíř, který se letos objeví v českých kinech.

Související