Do čela domácí hitparády nejprodávanějších alb se z dosavadní čtvrté příčky vyšplhal soundtrack k irskému filmu Once s písněmi Glena Hansarda a Markéty Irglové obsahující skladbu Falling Slowly nominovanou na prestižní cenu Oscar. Druhé místo obsadil dosud vedoucí výběr hitů Lucie Vondráčkové nazvaný Pelmel 1993 - 2007 před deskou Woman Lucie Bílé, dvojalbem Best of 20 let kapely Wanastowi Vjecy a albem Ticho Ewy Farné.

Česká sekce Mezinárodní federace fonografického průmyslu (IFPI) na svých internetových stránkách dále uvedla, že se v první desítce z české produkce umístily i nahrávky kapel Kryštof a Chinaski.

Mezi dvaceti nejprodávanějšími alby nechyběly ani nahrávky autorského dua Zdeněk Svěrák - Jaroslav Uhlíř; prosadily se zde také nahrávky interpretů jako Vladimir 518, Eva Olmerová, Anna K., dvě alba Karla Gotta a desky Heleny Vondráčkové a skupiny Divokej Bill.

Ze zahraniční produkce si na českém trhu dále nejlépe vedly desky, které vydali Avantasia, Enrique Iglesias, Rihanna a 50 Cent i výběr Taneční liga.