Pařížské muzeum Louvre zaznamenalo loni rekordní počet 8,3 milionu návštěvníků a zůstává nadále nejnavštěvovanějším muzeem světa. V roce 2005 přišlo do Louvru 7,5 milionu lidí.

Podle prohlášení Louvru se zvyšuje počet zahraničních turistů, ale i Francouzů. Nový nárůst se týká jak stálých sbírek, tak i příležitostných výstav.

V roce 2006 muzeum představilo 17 výstav, tu nejúspěšnější z nich, věnovanou malíři Ingresovi, si prohlédlo 379.000 milovníků umění. Klenoty z doby vlády indické dynastie Velkých Mughalů (Mogulů) přitáhly 90.000 zájemců, dvojice expozic o Rembrandtovi jako kreslíři a o anglickému portrétistovi 18. století Williamu Hogarthovi z konce roku 2006 přilákaly dohromady 212.000 lidí.

K rekordní návštěvnosti přispěly i oblíbené páteční dny otevřených dveří, které jsou pro mladé do 26 let zdarma, či listopadová série přednášek držitelky Nobelovy ceny za literaturu Toni Morrisonové. Komuniké naopak nezmiňuje vliv květnového uvedení filmové adaptace bestselleru Šifra mistra Leonarda, jehož část se v muzeu natáčela.

Velkou popularitou se mohou chlubit i webové stránky muzea www.Louvre.fr, které obsahují 35.000 děl ze stálých sbírek zařízení a jež navštívilo více než 9,6 milionu uživatelů internetu.