Písničkářství i rock v Čechách nejsou chudé na básnické momenty. A přece: vedle Oldřicha Janoty jaksi blednou a člověk by byl schopen říci, že skutečný básník tu je v posledních čtyřiceti letech jediný. Je to nejen Janotovou péčí o slovo, zvuk a energii písničky: i jeho postojem, který se vždycky vzdaloval snadným a hromadně sdíleným cestám. Písničkář, minimalista i experimentátor Janota jako by si pro jistotu sám házel klacky pod nohy. Kterékoli z jeho alb je výjimečné. Ale nikdy neměl Janota tolik oddaných příznivců jako v éře kapely Mozart K. Hudba umí jít za slova: a posluchači se za podivnou skupinou v osmdesátých letech zhypnotizovaně táhli právě proto, že nabízela cosi nevyslovitelného. Navíc jen živě: nahrávky Jako měsíc (2003) vyšly až dvacet let poté.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.