Rolling_Stones_192.jpgMick Jagger, frontman britské rockové legendy The Rolling Stones slaví v sobotu 26. července 65. narozeniny, do důchodu se ale nechystá. Žije s modelkou L'Wren Scottovou, která je o čtvrt století mladší, loni řádil na turné skupiny Bigger Bang a nyní produkuje film o "stounech" Shine a Light režiséra Martina Scorseseho. Navíc loni vydal album svých největších hitů a letos další výběr.

Zpěvák, skladatel, příležitostný herec, producent a zejména sexuální idol a rebel Michael Phillip Jagger se narodil v Dartfordu jižně od Londýna v roce 1943. Krátce studoval na prestižní Londýnské ekonomické škole, z níž zpěváka kapely s image "zlých hochů" ale brzy vyhodili.

Čtěte také

Jagger proslul též četnými milostnými avantýrami s modelkami, zpěvačkami či herečkami, například s Marianne Faithfullovou, Chrissie Shrimptonovou nebo Carlou Bruniovou, nynější manželkou francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho. Dvakrát byl ženatý (s modelkami Biankou Pérezovou a Jerry Hallovou), má sedm dětí a tři vnoučata.