Skupina Queen s novým zpěvákem Paulem RodgersemSe smíšenými pocity uvítali britští kritici první album, které britská rocková kapela Queen nahrála po 13 letech. Z původní sestavy Queen chybí především zpěvák Freddie Mercury, který zemřel v roce 1991 a jehož hlas dodával skupině nezaměnitelný zvuk. Na albu jej nahradil Paul Rodgers, který už s torzem Queen hrál při turné v letech 2005 a 2006.

V obnovených Queen zůstali z původního kvarteta jen kytarista Brian May a bubeník Roger Taylor, zatímco baskytarista John Deacon se k nim již nepřipojil.

Recenzent listu The Guardian dal albu, které vyšlo pod značkou Queen + Paul Rodgers, dvě hvězdičky z pěti.

"Nové album Queen je špatné, ale je to zřejmě nejmenší z jejich zločinů z poslední doby," uvedl v nadsázce list a vyčetl zbývajícím členům Queen především muzikál We Will Rock You. Ten prý ukázal, že kapele nejde o nic jiného než komerční úspěch. Ať je The Cosmos Rocks jakékoli, nemůže být horší než muzikál, dodal.

NOVĚ! Video.iHNed.cz

Blíží se víc Bad Company než Bohemian Rhapsody, uvedl recenzent v narážce na původní skupinu Paula Rogerse a na zřejmě nejznámější píseň "starých" Queen. Na albu je však tolik charakteristických zvuků Queen, že uspokojí dlouhodobé fanoušky, napsal The Guardian, podle něhož "melodie nejsou nic slavného, ale docela ujdou".

Nicméně texty jsou hloupé a otřesné a mohou oslabit jakékoli hudební úsilí, které do desky Queen vložili, domnívá se list.

Rogersova oficiální vstupenka

První studiové album za 13 let znamená povýšení na plnoprávného člena skupiny Paula Rodgerse, který od roku 2004 nahrazuje - s určitou grácií - Freddieho Mercuryho, uvedl list Daily Telegraph. Nejprve se zdá, že to dobře funguje. Píseň Time to Shine má své vrcholy a Still Burnin' uhání kupředu neodolatelným tempem, líčí své dojmy recenzent.

"Ale pak přijde sentimentální Small, hloupá Warboys a celkový nedostatek melodického elánu... A pak si uvědomíte, jak byl Mercury důležitý - na tomto místy inspirovaném, bezchybně zahraném, ale poněkud těžkopádném albu nejvíc chybí jeho hudební i osobní charisma," napsal Daily Telegraph.

Čtěte více

Rodgers, May a Taylor možná zní jako název právnické firmy, ale je to méně zavádějící, než když Brian May a Roger Taylor vydávají toto album bez jiskry za Queen, napsal kritik listu The Times.

"Skladba Cosmos Rockin' zní, jako když se vědci odvážou...single C-lebrity je ještě povrchnější než její námět. Surf's Up School's Out je lepší, stejně jako balada Say it's Not True. Jako blues-rock pro důchodce je to naprosto přijatelné, ale jen zřídka evokuje osobitý zvuk Queen," píší The Times.

Prohlédněte si záznam z koncertu "nových" Queen v Charkově

Queen představí nové album na turné, které začalo v pátek v Charkově a skončí po 34 koncertech v polovině listopadu v Dubaji. Skupina vystoupí také 31. října v pražské O2 Areně.