Jan-Saudek-192x128.jpgFilm Jan Saudek-V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu režiséra Adolfa Ziky získal na montrealském festivalu východoevropských filmů Eurofest cenu Skleněné oko za nejlepší dokumentární snímek. Informovala o tom Stanislava Ziková ze společnosti Zipo film.

Festival Eurofest se v Montrealu konal letos podruhé. Jeho cílem je představit kanadskému publiku zejména východoevropskou filmovou tvorbu. Z českých filmů mohli diváci vidět také dokumenty Expedice: Židi z Litomyšle a Děti z Hartmanic.

Čtěte více

V České republice měl film Jan Saudek-V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu, který je životním příběhem kontroverzního fotografa, premiéru loni v prosinci. Promítal se například také na letošním filmovém festivalu v Cannes v sekci mezinárodního filmového trhu, který se během známé přehlídky pořádá.

V listopadu bude mít premiéru Zikův nový dokument Le Mans Phenomenon o slavném vytrvalostním automobilovém závodě.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist