Karel_Gott_192x128.jpgNejdříve info o turné:

Koncertní turné, která se koná u příležitosti nadcházejících sedmdesátin Karla Gotta, není údajně jeho poslední. Mnohonásobný zlatý slavík to řekl v rozhovorech pro média před dnešním začátkem turné s názvem Zpátky si dám tenhle film. "Poslední turné bude, až mě lidé nebudou chtít nebo nebudu moci z nějakého důvodu zpívat," uvedl například pro Deník

Otázky pro nedočkavé zde:

Poslední článek stvořený z vašich názorů naleznete zde:
 
Dnešní úvodní koncert nového turné je na programu v plzeňské hale Lokomotiva. V plánu je devět zastávek. Jednoho z nejúspěšnějších interpretů historie tuzemské populární hudby, který již přes tři desítky let s menšími přestávkami pravidelně vítězí v anketách nejpopulárnějších zpěváků, doprovodí kapela Boom! Band pod vedením Jiřího Dvořáka. Turné bude ohlédnutím za Gottovou bezmála padesátiletou dráhou. Podle Gotta zazní písně z období, kdy vystupoval v pražské kavárně Vltava, až po současnost. Poprvé se na velkém turné obejde bez hostujících zpěváků a zpěvaček, včetně sboru.

"Budu úplně sám, jediným hostem bude můj dlouholetý spolupracovník Felix Slováček," uvedl Gott, který na turné Zpátky si dám tenhle film vystoupí ve velkých halách. V Praze zazpívá 26. listopadu v O2 areně.

 
Poslední podobně velké turné absolvoval Gott před dvěma lety za doprovodu Moravské filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Františka Preislera. Jako hosty si pozval zpěváky Terezu Mátlovou a Petra Koláře. Koncert v tehdejší pražské Sazka Areně (nyní O2 areně) navštívilo deset tisíc lidí.

V říjnu dokončil Gott nahrávání alba moravských lidových písní s cimbálovkou Ladislava Pavluše z Mistřína, které vyjde do konce letošního roku nebo v prvních měsících roku příštího.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY: http://www.karelgott.com


A nyní se vás ptáme:

1) Co si myslíte o prohlášení "Poslední turné bude, až mě lidé nebudou chtít nebo nebudu moci z nějakého důvodu zpívat."?

2) Je vůbec možné, že by Karel Gott ztratil své publikum?

3) Myslíte, že je Karel Gott skutečně připraven v případě nepříznivých zdravotních okolností ukončit svou pěveckou kariéru?

4) V případě jejího ukončení, mohl by se (a bude?) angažovat v nějaké jiné oblasti?

5) V čem spočívá nehasnoucí zájem o tohoto umělce?

6) Kdo je typickým posluchačem Karla Gotta?

7) Chodíte na jeho koncerty? Proč?

8) Čím se Karel Gott tak proslavil? Byla to čistě jeho zásluha, nebo tu byly i jiné příznivé okolnosti?

9) Co soudíte o jeho kultu?

Váš názor: 
Vaše jméno a obec: 
Váš e-mail: 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist