Pražský koncert skupiny ColdplayVelká popová noc čeká britský Liverpool. Město, v němž vyrůstali legendární Beatles, bude hostit předávání evropských hudebních cen MTV. Nejvíce nominací posbírali britská skupina Coldplay, zpěvačka Leona Lewis, velšský objev Duffy a také americká zpěvačka Britney Spears. Všichni mají po třech nominacích.

Na galavečeru se objeví například i americká popová hvězda Beyoncé a rapper Kanye West, britskou popmusic bude zastupovat skupina Take That.

Přestože jde o akci v Evropě, mezi oceněnými budou zřejmě bodovat i američtí interpreti.

Čtěte také

Předávání MTV Europe Music Awards bude uvádět americká zpěvačka Katy Perry a o rozruch na červeném koberci a v zákulisí se postará známý glosátor života celebrit Perez Hilton.

Předávání cen se uskuteční v liverpoolské Echo Areně, která pojme na 11.000 diváků. Miliony lidí budou sledovat přímý přenos v televizi. Loni se podle hudebního televizního kanálu MTV dívalo na předávání těchto cen více než 30 milionů lidí.

MTV Europe Music Awards se udílejí od roku 1994 jako evropská obdoba cen American MTV Video Music Awards, které se dávají od roku 1984. Evropské ceny jsou více zaměřeny na oceňování nejlepších hudebních počinů, zatímco americké patří hlavně videoklipům. Rozdíl je také v tom, že o evropských oceněních rozhodují diváci hlasováním na internetu a prostřednictvím SMS.