Karel Gott byl opět nominován na titul zpěvák rokuDalšího člena své slavičí rodiny si dle svých slov odnesl z hudební ankety Český slavík Karel Gott, který se již počtyřiatřicáté stal nejoblíbenějším zpěvákem roku.  

V anketě, v níž o konečném pořadí soutěžících rozhodují fanoušci, obdržel 64 481 bodů.

"Takhle jsem překvapený už počtyřiatřicáté," zažertoval Gott. "Intenzita zážitků neklesá, naopak, stále sílí. Chtěl bych poděkovat mamince, tedy všem maminkám svých dětí," uvedl v rámci děkování několikanásobný český slavík.

"Zůstanu skromný i se slavíkem č. 35," nezapomněl slíbit Gott.  

Čtěte také

O překvapení se nepostarala ani kategorie o nejoblíbenější zpěvačku roku. Zde se se již pojedenácté umístila na prvním místě Lucie Bílá s 67 437 hlasy.

Kategorii Zpěvák roku a Zpěvačka roku předcházelo vyhlášení ceny pro "skokana roku". Tím se stal Jarek Filgas ze skupiny Argema.

Skokan roku v kategorii skupina se stala kapela Gipsy.cz. Nejoblíbenější skupinou pak fanoušci zvolili skupinu Kabát.

Objevem roku se stal Marek Ztracený. V nové kategorii "slavíci bez hranic" určné pro hudebníky ze Slovenska zvítězila kapela No Name.

Anketa Český slaví se vyhlašuje od roku 1996 a jejím předchůdcem je Zlatý slavík, anketa někdejšího časopisu Mladý svět.
O cenách v anketě rozhodují svým hlasováním fanoušci.

 

2008

Skokan roku - Jarek Filgas, Gipsy.cz

Zpěvák: 1. Karel Gott 2. Petr Kolář 3. Daniel Landa

Zpěvačka: 1. Lucie Bílá 2. Lucie Vondráčková 3. Ewa Farna 

Skupina: 1. Kabát 2. Chinaski 3. Divokej Bill

Objev roku: Marek Ztracený

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist