Poslední album irské rockové skupiny U2 sice pokleslo v britské i irské hitparádě, ale lístky na jejich letní turné se prodávají rekordním tempem. Podle listu Irish Independent prodali U2 v pátek během dne 650 000 vstupenek na koncerty svého U2 360o Tour tempem až 112 vstupenek za vteřinu. Michael Jackson prodal před deseti dny 640 000 lístků na své nadcházející koncerty v Londýně během pěti hodin.

Během dvou hodin se tak v pátek prodalo 160 000 lístků na dva koncerty U2 v Dublinu, 215 000 na čtyři koncerty v Británii a 275 000 na vystoupení v dalších čtyřech evropských městech.

U2 tak v pondělí oznámili, že přidají další koncert v Paříži a v Londýně na stadionu ve Wembley. Již dříve rozšířili program turné o druhý koncert v Miláně.

ČR se na U2 těšit nemůže

Irská skupina bude hrát ve 14 evropských městech, ale ne v ČR. V září se turné přesune do USA. Nejblíže Praze budou U2 hrát v Berlíně a v polském Chorzówě. Na koncert v Berlíně se vstupenky dosud nezačaly prodávat, do Chorzówa podle stránky skupiny je ještě možné je koupit. Lístky na vystoupení v Chorzówě, kde U2 zahrají 6. srpna, si čeští fanoušci skupiny mohou koupit i v síti Ticketpro. Vstupenky v cenách od 955 do 5630 korun lze pořídit pouze prostřednictvím internetu.

Nejnovější album skupiny No Line on the Horizon po dvou týdnech v čele britského žebříčku minulý týden kleslo na šesté místo. Dokonce i v rodném Irsku sestoupilo na druhou příčku žebříčku prodejnosti. Ve Spojených státech podle časopisu Billboard pokleslo z prvního na třetí místo, když se ho prodalo asi o polovinu méně než předcházejícího alba How to Dismantle an Atomic Bomb.

Bubeník Mullen nechce pokračovat donekonečna

Přestože je o koncerty U2 enormní zájem, bubeník Larry Mullen Jr v rozhovoru s deníkem Daily Express mluvil o tom, že skupina nemůže "pokračovat donekonečna".

"Nastane čas, kdy si budeme muset říci 'Nastal čas odejít'. Chtěl bych, aby to bylo v době, kdy budeme ještě úspěšní, a ne když budeme na sestupu," řekl sedmačtyřicetiletý bubeník. "Třeba se vrátíme zas za pět let..., protože budeme vědět, že se nám chce. To by byl krásný konec dlouhé, krásné kariéry. Nemůže to pokračovat donekonečna."

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist