Blogy
Michal Horáček
Na castingu Kudykama

Velkorysý projekt Kudykam textaře Michala Horáčka patří k nejočekávanějším titulům aktuální divadelní sezony. Ve středu má na jevišti Státní opery v Praze premiéru.

Hudebně-činoherní dílo o 2009 verších, o němž Horáček hovoří jako o lyrikálu, vzniklo přesně pětadvacet let poté, co textař navázal spolupráci se skladatelem Petrem Hapkou. Je to vůbec poprvé, co se jejich společná tvorba dostává na jeviště.

"Věděli jsme, že nás lidé poslouchají v soukromí, ale bezprostřední reakci svých posluchačů jsme nikdy nezažili. A přitom jsme po tom vždycky toužili," řekl Horáček v březnovém rozhovoru pro HN

Více než půl roku zachycoval přípravy tohoto projektu ve videoblogu na iHNed.cz, kde čtenářům ukazoval, jak probíhal výběr zpěváků pro Kudykam a další zákulisní dění. Vybíral při tom z více než 100hodinového materiálu dokumentaristy Jana Mudry. 

"Kudykam vznikal přinejmenším dva roky, přesto byl jeho zrod zaznamenáván. Těšilo mě to a těší z mnoha důvodů. Nejvíc však proto, že jsme se k zaznamenanému – hlavně k výkonům rozličných herců zpěváků a tanečníků při castinzích a zkouškách - mohli vracet, znovu o nich přemýšlet a hledat způsoby, jak slabší stránky potlačit a silné rozvíjet. O některé fragmenty jsem se mohl dělit i s vámi, návštěvníky tohoto blogu; vaše komentáře byly nejednou inspirativní a moc vám za ně děkuji." napsal Horáček.