Americký režisér Quentin Tarantino převezme 18. února v Londýně nejvyšší ocenění Londýnského kruhu filmových kritiků - Cenu Dilys Powellové. Oznámila to britská rozhlasová stanice BBC.

Jeho poslední film Hanebný parchanti s Bradem Pittem v hlavní roli měl v Česku premiéru na konci srpna.

Režisér a scénárista, který se mimo jiné proslavil snímky jako Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Jackie Brown nebo Kill Bill, cenu dostane za vynikající služby filmovému umění.

Cena je pojmenována po britské filmové kritičce Dilys Powellové (1901-1995). Londýnský kruh filmových kritiků má přes sto členů, kteří přispívají do sdělovacích prostředků po celé Británii.

Tentýž den udělí "kruh kritiků" i další ceny. Nejvíc nominací má britský film An Education (Výchova), který natočila dánská režisérka Lone Sherfigová. V pěti kategoriích je nominován francouzský snímek Prorok.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist