Radokova úspěšná inscenace Havlova Odcházení se v lednu vrátí na jeviště pražského Divadla Archa. Projekt se může uvádět jen v době, kdy je v Česku představitel hlavní role Jan Tříska. A protože má začátkem roku čas, uskuteční se tu od 18. ledna do 3. února dalších dvanáct repríz. Předprodej vstupenek byl už zahájen, řekla ČTK mluvčí této scény Pavlína Svatoňová.

Odcházelo se na scénách doma i v zahraničí

Hra spisovatele, dramatika a bývalého prezidenta České republiky Václava Havla patřila díky aktuálnosti i umělecké náročnosti k nejsledovanějším premiérám roku 2008. Příběh o odchodu jednoho a příchodu druhého politika k moci nepostrádá originalitu ani humor, od premiéry v květnu 2008 v Arše se objevil i na řadě dalších scén doma i v zahraničí.

Lístky se prodávají v cenách od 490 do 690 korun. Studenti se na místa k stání dostanou za 220 korun. V hlavních rolích se opět vedle Jana Třísky objeví Zuzana Stivínová, Vlasta Chramostová a Ivan Řezáč. Odcházení mělo dosud v Arše téměř pět desítek repríz.

Kritika chválila

Kritika pražskou inscenaci vysoce ocenila. "Chcete-li vidět toho času v Praze divadlo hodné jednadvacátého století a na něm originální, metaforickou a přitom sdělnou jevištní poetiku - žádnou biedermeierovskou krabičku na iluze - pak navštivte Archu a v ní Havlovo/Radokovo Odcházení," napsal Vladimír Just v Literárních novinách.

Jan Tříska v Česku vystoupí i v rámci Pražského jara, kdy bude na jednom z jeho koncertů recitovat. Na přelomu května a června se objeví opět v Divadle Na Jezerce, kde při svých pražských návštěvách exceluje spolu s Janem Kačerem a Janem Hrušínským ve hře Yasminy Rezy o životě a o schopnosti umět žít nazvané Kumšt.

 

Tuto inscenaci nastudoval i ve spolupráci s autorem scény Janem Štěpánkem v pořadí už pátý Jan tvůrčího týmu - Jan Hřebejk.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist