Mysteriózní seriál Městečko Twin Peaks, jehož duchovním otcem je postmoderní „král podivností“ David Lynch, se po letech opět vrátil na české televizní obrazovky. Sice s původním znamenitým dabingem České televize, vinou neomluvitelného diletantství Novy Cinemy ale ve zmrzačené podobě.

Již tak složitě zašifrovaný třicetidílný kryptogram o vyšetřování brutální vraždy zdánlivě nevinné studentky Laury Palmerové tento kanál ještě více „zamlžil“ tím, že místo devadesátiminutového pilotního filmu v sobotu odvysílal jen jeho druhou polovinu.

 

Na zcela očividný omyl (skutečnou podobu filmového pilotu si ostatně každý může porovnat na DVD) jen během včerejška upozorňovalo na webových stránkách televize několik stovek rozhořčených skalních fanoušků seriálu. Nova večer pochybení uznala.

Podle vyjádření mluvčí Michaely Fričové bylo původním záměrem devadesátiminutový pilotní díl seriálu rozpůlit a vysílat postupně během dvou víkendových večerů.

"Technickým nedopatřením se však stalo, že jako první šla do vysílání v sobotu večer druhá půlka pilotního dílu, jak záhy upozornili diváci i odborníci. Jako malé bolestné proto v neděli večer uvedeme celý pilotní díl najednou. Od příštího víkendu potom poběží jednotlivé epizody už podle daného vysílacího schématu," uvedla odpoledne pro HN Fričová.

Televize se proto rozhodla, že celovečerní pilotní film odvysílá znovu na Nova Cinema v neděli od 21:30 v plné délce jako kompenzaci.

I v rámci Novy Cinemy tak zřejmě platí, že sovy nejsou tím, čím se zdají být.

Související