Sandra Bullock v loňském roce přilákala z hollywoodských hvězd nejvíce diváků do amerických kin. Pětačtyřicetiletá herečka, která se objevila ve třech filmových novinkách, porazila takové hvězdy, jako jsou George Clooney či Denzel Washington. Vyplývá to z žebříčku vydavatelství Quigley Publishing Company, které každoročně provádí průzkum u provozovatelů kin.

Druhý skončil Johnny Depp, který v loni zazářil ve filmu Veřejní nepřátelé. Za ním následují Matt Damon, George Clooney, Robert Downey Jr, Tom Hanks, Meryl Streep, Brad Pitt, Shia LaBeouf a Denzel Washington. Naposled žebříček ovládla žena v roce 1999, kdy byla "nejvýnosnější" herečkou Julia Roberts.

Bullock se loni objevila na stříbrném plátně po dvouleté přestávce. Zahrála si hlavní roli v romantické komedii Návrh, která od června po celém světě vydělala na vstupném 315 milionů dolarů.

Objevila se i ve filmu z prostředí amerického fotbalu The Blind Side (Slabá stránka), který od listopadové premiéry vydělal v severoamerických kinech 193 milionů dolarů. Jeho distribuce ve světě se teprve chystá. Třetím loňským filmem s Bullockovou byl snímek All About Steve (Všechno o Stevovi), za který diváci v USA a Kanadě utratili 34 milionů dolarů.

Quigley Publishing Company sestavuje žebříček už od roku 1932. Kromě výdělků se do pořadí promítá i průzkum u majitelů kin, kteří se vyjadřují k tomu, jak podle nich pouhá přítomnost té které hvězdy ve filmu láká diváky do kina.

Související