Hollywoodská legenda Clint Eastwood se stala nejoblíbenějším hercem ve Spojených státech za rok 2009. Vyplývá to z každoročního průzkumu společnosti Harris, o kterém informovala agentura Reuters. Mezi ženami se nejpopulárnější herečkou stala Sandra Bullock.

Devětasedmdesátiletý herec a režisér Eastwood sesadil z první příčky po třech letech nadvlády herce Denzela Washingtona. Loni ztvárnil hlavní roli v dramatu Gran Torino, které také režíroval. Washington klesl v žebříčku oblíbenosti na třetí místo. Druhou příčku obsadil Johnny Depp, který byl v roce 2008 osmý.

Sandra Bullock, která minulý týden získala Zlatý glóbus pro nejlepší herečku za výkon ve snímku The Blind Side, obsadila v celkové oblíbenosti mezi americkými herci čtvrté místo. Velkou přízeň si podle průzkumu získala především u filmových fanoušků od 33 do 44 let.

Na sedmém místě figuruje také v roce 1979 zesnulá hvězda amerických westernů John Wayne. Jiné hollywoodské hvězdy, jako Will Smith, Harrison Ford nebo Angelina Jolieová, z první desítky vypadly.

Průzkum společnosti Harris byl proveden v USA prostřednictvím internetu od 7. do 14. prosince. Osloveno bylo 2276 respondentů.

Žebříček nejoblíbenějších herců v USA za rok 2009:

1. Clint Eastwood

2. Johnny Depp

3. Denzel Washington

4. Sandra Bullock

5. Tom Hanks

6. George Clooney

7. John Wayne

8. Meryl Streep

9. Morgan Freeman

10. Julia Roberts

Související