Zřejmě počítačoví hackeři odcizili z poskytovatelského internetového prostoru banan.cz dosud nezveřejněné nahrávky kapely Gipsy.cz a nelegálně je rozšířili po internetu. ČTK to řekl lídr skupiny Radoslav Gipsy Banga. Provozovatelé webhostingu se k případu zatím nevyjádřili.

Zpěvák Banga tvrdí, že neznámý hacker prolomil bezpečnostní systém webhostingu a ukradl přístupové údaje k jeho ftp serveru. Na základě odcizených dat byly následně na internetových fórech a na youtube.com nelegálně zveřejněny nejméně tři zatím nedokončené skladby.

Jde o nahrávky s názvem Aha, Tak pojď se mnou a Žigulik. "Skladba Aha jako jediná je z připravovaného alba Gipsy.cz, ale je sotva dokončená. Ostatní dvě skladby jsou z mého sólového projektu, jenž je teprve v plenkách," informoval Banga na internetových stránkách kapely.

"Kolik dalších snímků uniklo ven, si netroufám odhadnout, ale na ftp jsem měl uloženo několik desítek nahrávek, nezrealizovaných reklamních spotů, texty, noty," doplnil.

Podle zpěváka nelze zatím s jistotou říct, zda je za únik dat zodpovědný server banan.cz. Poskytovatel internetového prostoru ale prý nedokázal ochránit citlivá data. "Nejhorší na tom je, že s tím hacker evidentně ani neměl moc práce. Kdyby chtěl, mohl odcizit nebo smazat cokoli se mu zachtělo," uvedl Banga.