Nejhorší herečkou Hollywoodu roku 2009 byla v noci na neděli SEČ v Los Angeles vyhlášena Sandra Bullock kvůli svému výkonu v komedii All About Steve.

Za ztvárnění hlavní ženské role v této komedii získala hned dvě filmové anticeny Zlatá malina. Jednu jako nejhorší herečka, druhou dostala za roli ve stejném filmu spolu se svým hereckým kolegou Bradleym Cooperem - byli prý nejhorším hereckým párem.

Bullocková si ve snímku z roku 2009 zahrála poněkud pomatenou ženu, která se zamiluje do kameramana CNN a vytrvale ho pronásleduje, protože si myslí, že on je pro ni ten pravý.

Pětačtyřicetiletá herečka je přitom jednou z favoritek také na získání prestižního Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Bodovala totiž ve sportovním dramatu Blind Side (Slabé místo), za který už získala Zlatý glóbus. Pozorovatelé tvrdí, že pětačtyřicetiletá Bullocková svede v neděli v noci SEČ souboj o prestižní zlatou sošku s herečkou Meryl Streep.

Agentury uvádějí, že se v historii Hollywoodu zatím nestalo, že by nějaký herec nebo herečka získali v jednom roce Oscara i Zlatou malinu.

Nejhorší film: Transformers

Zlatou malinu za nejhorší film loňského roku získal kasovní hit Transformers: Pomsta poražených, nejhoršími herci byli vyhlášeni hudebníci Kevin, Joe a Nick ze skupiny Jonas Brothers za účinkování v koncertním snímku Jonas Brothers: 3D Koncert.

Na letošním 30. ročníku Zlatých malin byl zároveň vyhlášen nejhorší film, herec a herečka posledního desetiletí. Pochybný titul nejhoršího filmu získal sci-fi snímek Bojiště Země: Sága roku 3000 z roku 2000, natočený podle zakladatele Scientologické církve L. Rona Hubbarda. Jednu z hlavních rolí si v něm zahrál americký herec John Travolta.

Nejhorším hercem desetiletí byl vyhlášen herec Eddie Murphy, nejhorší herečkou dekády je prý Paris Hilton.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist