Desítka chystaných filmů ve 3D

Green Lantern
Jak vycvičit draka
Legend of the Guardians
Sucker Punch
Shrek: Zvonec a konec
Souboj titánů
Spider-Man
Step Up 3-D
Toy Story: Příběh hraček 3D
Tron Legacy

Finále filmové série, která v kinech utržila dohromady 5,5 miliardy dolarů (asi 102 miliard korun), bude rozdělené na dva filmy, oba použijí 3D.

Producenti z Warner Bros tak zvýší zisky o stovky milionů dolarů díky půlení příběhu - divák zaplatí za shlédnutí jednoho příběhu dvakrát - a využijí komerční potenciál trojrozměrné technologie, která přispěla k úspěchu Avataru a udělala hit z Burtonovy Alenky v Říši divů.

Harry Potter a Relikvie smrti půjde do kin letos 18. listopadu a místo završení nabídne frázi "pokračování příště". To znamená 14. července 2011.

3D sekvence obsahovaly již předešlé díly, jednalo se ale pouze o krátké scény vytvořené pro kina IMAX. Šlo o závěrečný souboj v páté části Fénixův řád a naopak úvodní scénu na mostě v následujícím Princi dvojí krve.

Sérii dovede ke konci režisér obou zmiňovaných filmů David Yates.

Trojrozměrná lavina

Po rekordních výdělcích filmu Avatar od Jamese Camerona nechávají studia přepracovat do třetího rozměru stále více snímků.

Společnost Warner Bros převede to třetího rozměru komiksového hrdinu Green Lanterna nebo nový film Zacka Snydera Sucker Punch.

A také akční remake mytického Souboje titánů. V hlavní roli se objeví Sam Worthington, který vedl i herecké složení Avataru. Česká premiéra je 8. dubna.

Podle listu The Hollywood Reporter stojí převedení filmu do 3D kolem pěti milionů dolarů (93 milionů korun). Stejné náklady připadnou na vybavení kin speciálními brýlemi.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist