Režisérem snímku se s největší pravděpodobností opět stane Christopher Nolan, který pracuje na scénáři se svým bratrem Jonathanem a Davidem Goyerem.

Před pěti lety spolupracovali na filmu Batman začíná s Christianem Balem v hlavní roli a v roce 2008 přidali úspěšné pokračování nazvané Temný rytíř.

V něm se Batman utkal s Jokerem, za jehož ztvárnění získal Heath Ledger posmrtně Oscara.

Tvůrci dříve prohlásili, že chtějí třetím dílem uzavřít příběh a žádné další pokračování od stejného týmu nevznikne.

Temný rytíř vydělal v kinech po celém světě více než miliardu dolarů (přes 19 miliard korun) a je v tomto ohledu vůbec nejúspěšnější filmovou adaptací komiksu.

Hned za ním jsou všechny díly trilogie o Spider-Manovi.

Čilý sedmdesátník

Batman vystupuje v komiksech přes sedmdesát let, jeho měsíční série nazvaná jednoduše Batman v červnu pokoří hranici 700 sešitů. V hrané podobě se objevil v roce 1966, kdy stanice ABC začala vysílat televizní seriál s Adamem Westem.

Na filmovém plátně se ukázal v roce 1989. Film Batman natočil režisér Tim Burton s Michaelem Keatonem v hlavní roli. Za tři roky následoval druhý díl Batman se vrací.

Další dvě adaptace už bez Burtona - Batman navždy (1995) a hlavně Batman a Robin (1997)  - ale přinesly fanouškům netopýřího hrdiny spíš zklamání a série čekala na návrat téměř deset let.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist