Režisérem snímku se s největší pravděpodobností opět stane Christopher Nolan, který pracuje na scénáři se svým bratrem Jonathanem a Davidem Goyerem.

Před pěti lety spolupracovali na filmu Batman začíná s Christianem Balem v hlavní roli a v roce 2008 přidali úspěšné pokračování nazvané Temný rytíř.

V něm se Batman utkal s Jokerem, za jehož ztvárnění získal Heath Ledger posmrtně Oscara.

Tvůrci dříve prohlásili, že chtějí třetím dílem uzavřít příběh a žádné další pokračování od stejného týmu nevznikne.

Temný rytíř vydělal v kinech po celém světě více než miliardu dolarů (přes 19 miliard korun) a je v tomto ohledu vůbec nejúspěšnější filmovou adaptací komiksu.

Hned za ním jsou všechny díly trilogie o Spider-Manovi.

Čilý sedmdesátník

Batman vystupuje v komiksech přes sedmdesát let, jeho měsíční série nazvaná jednoduše Batman v červnu pokoří hranici 700 sešitů. V hrané podobě se objevil v roce 1966, kdy stanice ABC začala vysílat televizní seriál s Adamem Westem.

Na filmovém plátně se ukázal v roce 1989. Film Batman natočil režisér Tim Burton s Michaelem Keatonem v hlavní roli. Za tři roky následoval druhý díl Batman se vrací.

Další dvě adaptace už bez Burtona - Batman navždy (1995) a hlavně Batman a Robin (1997)  - ale přinesly fanouškům netopýřího hrdiny spíš zklamání a série čekala na návrat téměř deset let.