Na vltavských ostrovech v centru Prahy začíná sedmý ročník mezinárodního hudebního festivalu United Islands. Třídenní program zahájí na hlavní scéně festivalu na Střeleckém ostrově španělská zpěvačka Amparo Sánchez, která představí své aktuální sólové album.

Na letošním ročníku United Islands vystoupí stovka kapel z deseti zemí na čtyřech hlavních a čtyřech vedlejších pódiích rozmístěných vedle Střeleckého ostrova také na Kampě, Slovanském ostrově, Dětském ostrově a na přilehlých nábřežích. Novinkou je One Man Show scéna umístěná na lodi Tajemství, kde se představí Cirkus Ponorka, písničkář Justin Lavash nebo Biorchestr.

Na ostrovech vystoupí například skotská čtveřice The Cinematics. Z Argentiny dorazí taneční kapela Intima, zástupcem elektronické scény bude polská kapela Miloopa. Z tuzemských interpretů se mimo jiné představí Xindl X, Sporto, Midi lidi, Poslední výstřel, BraAgas či Burana orchester.

Pořadatelé zachovali bezplatný vstup, za symbolickou stokorunu však nabídnou Partner Pass, což zájemcům umožní stát se individuálním partnerem festivalu. Festivalové dění ve čtvrtek předznamenala tradiční Klubová noc, v jejímž rámci se otevřely pražské hudební kluby.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist