Na pražském Výstavišti v Holešovicích dnes vystoupí slavné americké punkrockové trio Green Day. V rámci evropského turné představí své nejnovější album 21st Century Breakdown, které získalo Grammy jako nejlepší rockové album. Předskokany budou kanadští Billy Talent a zástupci tuzemské scény The Pooh.

Vystoupení podle pořadatelů přinese mnoho výjimečných pyrotechnických a světelných efektů, dvě velkoplošné obrazovky i obrovskou LED stěnu. Návštěvníci show mohou očekávat hity jako American Idiot, Wake Me Up, When September Ends, Boulevard Of Broken Dreams či 21 Guns.

Organizátoři očekávají návštěvu přibližně 14 tisíc lidí. Vstupenky jsou stále k dispozici v síti Ticketpro a budou i v den koncertu. Areál se otevře už v 16:00, doporučuje se včasný příchod, aby se diváci vyhnuli případným frontám. V areálu budou stánky s občerstvením i tribuny pro tělesně postižené, slibují organizátoři.

"Při koncertu platí obvyklé zákazy, jako je vnášení poloprofesionálních a profesionálních fotoaparátů, videokamer, zbraní, lahví, deštníků, baťohů a podobně. K dispozici bude úschovna," podotkl za pořadatele Sedlák.

The Pooh vystoupí od 17:55, Billy Talent od 18:25 a hlavní hvězdy večera by se měly na pódiu objevit ve 20:00. "Moc se na předskakování Green Day těšíme! Oni utvářeli a změnili světovou hudbu, jsme jejich velkými fanoušky. Jako muzikanty je velmi respektujeme," vzkázali před koncertem Billy Talent.

V Praze se kapela Green Day po vystoupení pravděpodobně ještě zdrží. Další koncert je na programu 1. července v německém městě Mohuč.

Trojice kalifornských muzikantů se dala dohromady koncem 80. let; ze zakládající sestavy v kapele dosud kromě Billieho Joea Armstronga vydržel baskytarista Mike Dirnt.

Debutové album 1039/Smoothed Out Slappy Hours vydali Green Day v roce 1990, poté nahradil původního bubeníka nynější Tré Cool. Slávu kapele přineslo až v roce 1994 její třetí album Dookie, jen v USA se ho prodalo deset milionů kopií.

Po vydání alba American Idiot v roce 2004 se kapela bránila nařčení části radikálních fanoušků, že skupina opustila po svém komerčním úspěchu punkovou dráhu a tomuto žánru se zpronevěřila.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist