Nedělní pozdní odpoledne mělo na lázeňské kolonádě jednoznačné heslo: Čekání na hvězdu. Hlavní host letošního 45. MFF v Karlových Varech, britský herec Jude Law, byl totiž v půl desáté večer očekáván jeho příjezd.

Před Grandhotelem Pupp, kde je herec ubytován, ho přivítal prezident přehlídky Jiří Bartoška. Bezprostředně po příjezdu rozdal sympatický herec první autogramy čekajícím fanouškům. 

Sedmatřicetiletý charizmatický Brit, který zazářil například ve filmech Na dotek (Closer), Návrat do Cold Mountain, kde za roli dezertéra Ingrama dostal dokonce oscarovou nominaci, a také ve skvělém Minghellově dramatu Talentovaný pan Ripley.

Snímek, v němž Law ztvárnil zbohatlického synka Dickieho Freenleafa, idol a také oběť Toma Ripleyho (Matt Damon), zakomplexovaného studenta obdařeného talentem fenoménálně napodobovat kohokoliv, bude v Karlových Varech uveden zítra - projekce ve Velkém sálu hotelu Thermal je už teď beznadějně vyprodaná. Není divu, Jude Law tu film nejen osobně uvede, ale před půlnocí také od Bartošky převezme Cenu prezidenta festivalu.

Ještě předtím, v jedenáct dopoledne, by se herec měl setkat s novináři na tiskové konferenci. 

V poslední době jsme měli možnost vidět Judea Lawa v mysteriózním snímku Terryho Gilliama Imaginárium dr. Parnasse a v nové velmi úspěšné filmové adaptaci nejslavnějšího románu Sira A.C. Doylea Sherlock Holmes.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist