Program

John Williams – Čelisti; Basil Poledouris – Barbar Conan; James Horner – Statečné srdce; John Williams  – Terminál; Thomas Newman  – Seznamte se, Joe Black; Andrew Lloyd Webber – Evita; Richard Wagner – Soumrak bohů/Excalibur; James Horner – Zorro /Tajemná tvář/; Ennio Morricone – Profesionál; Bill Conti – Rocky /Eyes of a Tiger/; Trevor Jones – Poslední Mohykán; Michael Nyman – Piano; Howard Shore – Pán prstenů /The Bridge Of Khazad Dum/; Galt MacDarmot – Vlasy

Koncertem s názvem Hollywoodská noc IV. dnes ve Smetanově síni Obecního domu v Praze pokračuje šestý ročník festivalu Prague Proms, který se na různých místech v Praze koná do 22. července.

V podání Českého národního symfonického orchestru (ČNSO) pod vedením Kryštofa Marka zazní melodie ze známých filmů, jako jsou Čelisti, Barbar Conan, Statečné srdce, Zorro (Tajemná tvář), Vlasy či Rocky. Chybět nebude český zástupce Kolja s hudbou Ondřeje Soukupa.

Marek bude Hollywoodskou noc dirigovat vůbec poprvé, nahradí tak dosavadního spolupracovníka, italského dirigenta Marcellu Rotta.

S ČNSO vystoupí zpěváci Alena Průchová, Naďa Wepperová, Jiří Březík a Dasha, která je známá spíše z oblasti populární hudby a v současné době působí na scéně Hudebního divadla Karlín v muzikálu Carmen.

"Hollywoodskou noc pořádáme již počtvrté a patří k vždy oblíbeným koncertům. Důkazem jsou opět vyprodané vstupenky na tento koncert," sdělila iHNed.cz Jana Chejnová z ČNSO.

Festival Prague Proms nabízí pestrou nabídku od hudby skupiny Beatles přes jazz až po italské árie. Na akci zazněla i pocta Gustavu Mahlerovi u příležitosti 150. výročí jeho narození, které připadá na 7. července. Zajímavým vybočením bylo speciální představení divadla Sklep, které se uskutečnilo v prostoru Žofína.

Další nejbližší koncert tohoto ročníku se uskuteční ve středu 14. července a nese název Alpská noc. Zazní na něm Alpská symfonie Richarda Strausse či Pastorální symfonie pro alpský roh a orchestr, kterou napsal Amadeův otec, Leopold Mozart.

Festival Prague Proms uzavře 22. července koncert složený z Verdiho předeher a árií nazvaný Notte alla Scala, při němž ČNSO povede Marcello Rota.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist