Zesnulý australský herec Heath Ledger byl "absolutní Joker" a nejde ho nahradit. Tvrdí to hollywoodský režisér Christopher Nolan, který plánuje natočit další film do batmanovské série.

Ovšem zloduch Joker, kterého v Temném rytíři zpodobnil Ledger, se v něm neobjeví, napsala agentura AP.

Osmadvacetiletý Ledger zemřel na předávkování léky na předpis v lednu 2008. I tato tragická událost přispěla k zájmu médií a diváků o film, který nakonec v kinech utržil přes miliardu dolarů. Ledger za svou roli získal posmrtně Oscara.

Nolan zatím neprozrazuje, jaký padouch se v dalším dílu Batmana objeví. Potvrdil jen, že Joker to určitě nebude. "Pro mě byl Heath absolutní Joker," řekl Nolan v rámci propagace svého nového sci-fi thrilleru Počátek, který má českou premiéru 22. července. "Nebylo by vhodné tu postavu přeobsadit."

Závěrečný díl trilogie by se měl na plátnech kin objevit v roce 2012. Nolan už má na kontě dva batmanovské filmy - kromě Temného rytíře ještě Batman začíná - a v obou ztvárnil hlavní roli Christian Bale.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist