Už dnes večer se na obřím jevišti vybudovaném na pražském fotbalovém stadionu Synot Tip Arena v Edenu objeví americká popová hvězda Pink. Lépe řečeno - objeví se nejspíš opět nad ním v rámci své akrobatické show, kterou nezbrzdilo ani zranění z minulého týdne.

"Turné jede podle plánu, moji fanoušci se nemusí bát, že bych cokoliv měnila," vzkázala Pink návštěvníkům dnešního koncertu na sociální síti Twitter.

Třicetiletá zpěvačka, která patří s třiceti miliony prodaných alb a dvěma prestižními cenami Grammy k nejpopulárnějším popovým interpretkám současnosti, je v Česku v poslední době častým hostem.

Dnes sem přijíždí už počtvrté, tentokrát aby představila i své aktuální album Funhouse. Jen před pár měsíci, loni v listopadu, přitom Pink hrála v téměř vyprodané O2 Areně ve Vysočanech.

Show plná slavných hitů

Vstupenky na dnešní venkovní koncert Pink jsou stále k mání, v prodeji budou během dnešního dne i přímo v pokladnách Edenu, informoval Petr Novák z pořádající agentury Live Nation.

Zpěvačku do české metropole doprovází i kolona osmi kamionů se zvukovou a světelnou aparaturou.

Vedle nových skladeb z desky Funhouse by v playlistu podle pořadatele neměly chybět ani ty nejznámější hity z předchozích čtyř desek Can't Take Me Home, přelomové Missundazstood, Try This a I'm Not Dead.

Čeští fanoušci se tak nejspíš znovu dočkají nejslavnějších hitů počátku její kariéry, s nimiž jí pomáhala Linda Perry z 4 Non Blondes, jako je Get the Party Started, Don't Let Me Get Me, a Just Like a Pill, chybět jistě nebude provokativní parodie na život celebrit nazvaná jednoduše Stupid Girls, zábavně sexistická U + Ur Hand, či její slavné balady Family Portrait, Who Knew a Dear Mr. President, jíž se svého času vysmívala Georgi W. Bushovi.

Hvězda jeviště i Twitteru

Především však není pochyb, že bude dnešní pražské vystoupení Pink hlavně originální, zábavnou a velkoryse pojatou jevištní show. Zpěv totiž v posledních letech Pink kombinuje nejen s tanečním vystoupením a audivizuálními efekty, ale také s dechberoucí jevištní akrobacií, během níž se zpěvačka vznáší vysoko nad hlavami svých příznivců.

Několik tisíc českých fanoušků, kteří už vstupenku na dnešní vystoupení v Edenu mají, ostatně Pink před svým příjezdem potrápila: minulý čtvrtek při koncertě v německém Norimberku při hrůzostrašně vypadající nehodě vypadla z popruhů, které jí podpíraly při saltech vysoko nad jevištěm, a zřítila se na jednu z pódiových konstrukcí.

Amatérské záběry dramatického pádu, které okamžitě ovládly server YouTube, zaznamenaly zpěvačku, jak leží bezvládně pod konstrukcí, a do mikroportu předtím, než ho odpojí, bolestivě šeptá směrem k tanečníkům - něco se stalo, dost mě to bolí. Hned poté byla Pink převezena do místní nemocnice.

Už ze sanitky ale Pink fanouškům vzkázala prostřednictvím statusů na své oblíbené sociální síti Twitter: "Omlouvám se, že show tak rychle skončila, cítím se trapně, že se mi taková nehoda stala i po tolika přípravách. Věřím, že budu v pořádku," píše Pink na Twitteru. To se nakonec potvrdilo. Ačkoliv chvíli hrozilo, že si lékaři zpěvačku nechají v nemocnici na pozorování, o den později už Pink vystoupila podle plánu na koncertě v Salemu, v neděli pak ovládla ruský Petrohrad. A dnes může její show znovu ocenit i Praha.