Vítěz letošího ročníku festivalu v americkém Sundance - dokument o válce v Afghánistánu Restrepo i film produkovaný Ridleym Scottem budou mezi snímky, které uvede mezinárodní festival debutů a studentských filmů Fresh Film Fest.

Jeho součástí bude přehlídka děl britského režiséra Daniela Mulloye a jeho dánského kolegy Christoffera Boea. Sedmý ročník přehlídky hostí od 25. do 29. srpna Praha. ČTK o tom dnes za organizátory informovala Martina Reková.

V programu Fresh Film Festu je několik předpremiér cenami ověnčených celovečerních filmů i díla, která se do české distribuce vůbec nedostanou. Bude mezi nimi válečný dokument Sebastiana Jungera a Tima Hetheringtona Restrepo, letošní vítěz festivalu nezávislých snímků v Sundance, který zachycuje rok v životě čety amerických vojáků v Afghánistánu.

Na Fresh Film Festu se představí i snímek Cracks, první celovečerní film Jordan Scottové, dcery režiséra legendárního Vetřelce a Blade Runnera Ridleyho Scotta, jenž její debut sám produkoval. Hlavní roli v něm dostala někdejší bondgirl Eva Greenová.

Festival nabídne také přehlídku filmů britského režiséra nezávislé krátkometrážní tvorby Daniela Mulloye, který zasedne v hlavní porotě. Zajímavostí bude i retrospektiva dalšího z porotců pražské filmové přehlídky - dánského režiséra a scenáristy Christoffera Boea.

Diváci se mohou těšit na snímek Harry Brown, považovaný za britskou odpověď na americké Gran Torino. Hlavní úlohu stárnoucího mariňáka, jenž se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou a postavit se gangu teenagerů, kteří terorizují své okolí, ztvárnila jedna z největších filmových legend současnosti Michael Cane.

Fresh Film Fest představí návštěvníkům za pět dnů přes 200 filmů. Festivalovými místy budou Palác Akropolis, kina Aero a Světozor, Divadlo Ponec, pro účely festivalu vybudované Letní kino na Parukářce s nafukovacím plátnem a také Nová scéna Národního divadla. Součástí festivalu je doprovodný hudební a divadelní program. Více informací poskytne internetová stránka www.freshfilmfest.net.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist