Režisér James Cameron, který sklízí celosvětový úspěch s filmem Avatar, se údajně spojí s kolegou Guillermem del Torem, aby společně přivedli do kin nový 3D film.

Podle informací internetového serveru Deadline by oba filmaři měli spolupracovat na adaptaci příběhu V horách šílenství (At the Mountains of Madness) od klasika hororové literatury Howarda Phillipse Lovecrafta.

Režie se ujme del Toro a Cameron bude produkovat.

Del Toro nakonec dva díly Hobita nenatočí. Od projektu odstoupil - čtěte ZDE

James Cameron napíše knihu na motivy Avataru, odkryje "vnitřní monology" - čtěte ZDE

Novela V horách šílenství vyšla v českém překladu v roce 2002. Její děj se odehrává ve 30. letech minulého století a vypráví příběh profesora, který při expedici v Antarktidě objeví nebezpečné a děsivé rozvaliny, které souvisí s pradávným zlem.

Mýtus o vesmírných bytostech Cthulhu začal Lovecraft psát ve dvacátých letech, a v literatuře i jinde přežil dodnes. Mezi Lovecraftovy příznivce a následovníky patří i autor komiksů Mike Mignola, jenž lovecraftovská témata uvedl v komiksu Hellboy, který zadaptoval ve dvou dílech právě del Toro.

Mexický režisér, který má na kontě také například Faunův labyrint, před časem odstoupil z režírování filmové adaptace Hobita; příběhu, který dějově předchází trilogii Pán prstenů.