Dlouho očekávaný muzikál Spider-Man, k němuž hudbu napsali členové kapely U2 Bono a The Edge, bude mít v prosinci premiéru na newyorské Broadwayi. Oznámili to v úterý producenti projektu, který se dostal do finančních problémů.

Muzikál s plným názvem Spider-Man Turn Off The Dark vznikal několik let a původně měl mít premiéru začátkem letošního roku. Nyní byl termín premiéry stanoven na 21. prosince, uvedl v prohlášení, z nějž cituje agentura Reuters, producent show Michael Cohl.

Inspirací muzikálu je hrdina klasického komiksu, který byl rovněž zpracován do několika hollywoodských filmů. Muzikál ovšem slibuje nový přístup k příběhu teenagera Petera Parkera, jehož pokousal geneticky upravený pavouk, díky němuž získal nadpřirozené schopnosti.

Předpokládá se, že Spider-Man bude nejnákladnějším muzikálem v historii Broadwaye - podle informací místního tisku se náklady na uvedení šplhají až na 50 milionů dolarů.

Hlavní postavu ztvární herec a zpěvák Reeve Carney, frontman rockové kapely Carney, který se v roce 1999 objevil ve filmu Sníh padá na cedry a letos hraje v romantickém snímku The Tempest.