Repliku náměstí sv. Petra v Římě a interiér Sixtinské kaple vytvoří barrandovští dekoratéři pro potřeby francouzských filmařů. Ti budou v pražském studiu natáčet nový historický televizní seriál, který zmapuje osudy členů rodu Borgiů.

Podle barrandovské mluvčí Dušany Chrenekové bude natáčení v Česku trvat až do května příštího roku.

Seriál se podle ní bude natáčet výhradně na území České republiky. "Během natáčení postaví naše divize Dekorace v jednom z ateliérů interiér Sixtinské kaple, papežovu ložnici a knihovnu v Apoštolském paláci, ale také chodby a cely. Na našem pozemku vyroste náměstí sv. Petra v Římě a ulice v Pise," dodala Chreneková.

"Vše bude historicky věrné jako z přelomu 13. a 14. století," komentoval to ředitel divize Dekorace Štěpán Červený.

Rod Borgiů se v době renesance stal jedním z nejmocnějších a nejvlivnějších rodů na území dnešní Itálie. Producentem dvanáctidílného seriálu Borgias je francouzská společnost Atlantique Productions, koproducenty jsou německá firma AOS a za českou stranu Etic Films.

"Na seriálu se vystřídají tři režiséři, přičemž první čtyři díly režíruje Oliver Hirschbiegel. Kamery se ujme Ousama Rawi, který se mimo jiné podílel na seriálu Tudorovci," dodala Chreneková.

Další francouzští filmaři mají na Barrandově pracovat do září. Vzniká tu totiž historický snímek s pracovním názvem Film, a to v koprodukci společností Okko Production a Mandarin Cinema. Režisérem je Sylvain Fusée.

Hlavní roli v tomto projektu, který zaplnil tři ateliéry i přilehlé pozemky, ztvárňuje Jérémie Rénier. Kvůli tomu vyrobili barrandovští kulisy simulující období 16. století, mimo jiné exteriér statku a výseč hradu s vodním příkopem. Výzvou byla podle Chrenekové výroba dřevěné otrokářské galéry. Loď je téměř deset metrů široká a 14 metrů dlouhá.

Obchodní ředitel barrandovského studia Petr Tichý na karlovarském festivalu připomněl, že Barrandov prožívá určitý typ krize v souvislosti s odlivem zahraničních produkcí, které tu natáčely. Vrátit je do Česka má program filmových pobídek, který tak jako v okolních zemích umožní nejen zahraničním filmařům vrátit 20 procent skutečně proinvestovaných nákladů.

Barrandovské studio se podle Tichého chce opět stát producentem českých filmů. Ve druhé polovině roku 2011 by mělo realizovat scénář Jiřího Hubače Salón Gruber.

Jde o milostný příběh z konce 30. let minulého století odehrávající se v módním salonu. Pro tento projekt s rozpočtem 2,4 milionu eur (přes 60 milionů korun) hledají barrandovští zahraničního koproducenta.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist